Lähellä useita opiskelupaikkoja reilunkokoinen, saunallinen yksiö tunnelmallisessa puutalossa, rauhallisen sisäpihan puolella.
Valoisan huoneiston ikkunat kahteen suuntaan. Huoneen puolella kätevä makuuparvi sekä upea, käyttökuntoinen kakluuni.
Maalattu lautalattia ja valkoiseksi maalatut seinäpinnat valkoisella puolipaneloinnilla.
Keittotilassa on mukavasti säilytystilaa valkoisissa kaapistoissa. Lisäksi keittiöstä löytyy jääkaappipakastin sekä liesi.
Pirtsakka pesuhuone on laatoitettu ja omalle pyykinpesukoneelle on tilaa ja liitännät. Pesuhuoneessa on lisäksi suihku, kulma-allas hanalla, peilikaappi, wc-istuin ja bidee.
Oma sauna kruunaa tämän puutaloasunnon viihtyvyyden.
Asunnon sähkönkulutuksesta ei tarvitse olla huolissaan, sillä asunnossa kaukolämmitys joka sisältyy vuokraan.
Talo sijaitsee hyvällä paikalla, kävelyetäisyydellä keskustasta, Kupittaan palveluista sekä yliopistoalueelta. Kävellen Yliopistonmäelle, Kupittaan asemalle sekä AMK:n Lemminkäisenkadun yksikköön pääsee 15 minuutissa, pyörällä menee alle 5 minuuttia. Kupittaan puistoon matkaa tulee pari korttelia, lähimpään ruokakauppaan samoin ja Kupittaan Citymarkettiinkin vain kilometri. Lähin linja-autopysäkki Uudenmaankadulla, noin korttelin päässä asunnolta.
HUOM! Jätä yhteystietosi oheisella yhteydenottolomakkeella niin ilmoitamme esittelyajan sinulle tekstiviestillä heti sen selvittyä. Mikäli esittelyaika on jo näkyvillä, esittelyyn ei tarvitse enää erikseen ilmoittautua.