Upea, valoisa ja hyväpohjainen 3. kerroksen yksiö lasitetulla parvekkeella Solina 3:ssa. Solina 3 on Kirstinpuiston alueelle keskustan välittömään tuntumaan lokakuussa 2022 valmistunut omistusasuntotalo. Tähän kotiin on myös pieni lemmikki tervetullut!
Asunnossa on korkeat, lähes lattiasta kattoon ulottuvat ikkunat. Sisustusteemaksi tähän asuntoon on valittu Moderni, joka tarjoaa kaikessa yksinkertaisuudessaan rauhoittavan hillittyä tyylikkyyttä.
Keittotilassa on integroitu astianpesukone, keraaminen keittotaso, erillisuuni kiertoilmatoiminnolla, ulosvedettävä liesituuletin ja jääkaappipakastin. Kaapeissa on valkoiset mattamaalatut ovet. Työtasot ovat tummaa laminaattia rst-altaalla. Välitilassa on helmiäisvalkoinen välitilalevy, led-valolistavalaisin sekä kulmapistorasiat. Yläkaappien yläpuolella on led-spottivalaisimet.
Pesuhuoneeseen on käynti valoa läpipäästävän opaalilaminoidun kokolasioven kautta. Pesuhuoneen lattia on isoa tummanharmaata laattaa ja seinät saman sarjan isoa kiiltävänvalkoista laattaa. Katto valkoista levyä upotetulla led-valaisimilla. Pesuhuoneen varustuksiin kuuluu valkoinen allaslaatikosto, valopeili, hana bideellä, tyylikäs seinä-wc, korkea pyykkikaappi, tyylikäs 140 cm korkea krominen pyyhekuivain sekä kirkaslasiset kääntyvät suihkuseinät. Pesukoneelle on luonnollisesti liitännät ja tilavaraus.
Lattiat ovat vaaleaa beigenharmaata haapalankkulaminaattia. Seinät ja katot ovat valkoiseksi maalattuja.
Eteisessä on Elfan säilytysjärjestelmä peililiukuovin ja alas lasketussa katossa on valkoiset upotetut led-valaisimet.
Ikkunoissa ja parvekeovessa on valkoiset sälekaihtimet.
Lasitetulla parvekkeella on tummanharmaa terassimatto, sähköpistorasia ja valaisin. Parvekekaiteet ovat lasia ja alumiinirunkoisia.
Lämmitysmuotona on kaukolämpö ja lämmönjakotapana on miellyttävä vesikiertoinen lattialämmitys. Sisustamista haittaavia lämpöpattereita ei siis ole! Asuntokohtainen ilmanvaihtolaite lämmön talteenotolla.
Vuokraan sisältyy Dna 10M -laajakaistayhteys, joka on edullisesti päivitettävissä vieläkin nopeammaksi.
Doorbird ovipuhelinjärjestelmällä saa tiedon vierailijoiden saapumisesta matkapuhelimeen.
Lähikauppana noin 200 metrin päässä on vuoden 2024 Varsinais-Suomen parhaaksi K-Marketiksi valittu K-Market Kirstinpuisto. Solina 3:sta on pyöräilee Kauppatorille alle 10 minuutissa ja Turun yliopistolle puolestaan pääsee mukavasti polkupyörällä reilussa 10 minuutissa. Linja-autot kulkevat Nuutintietä pitkin, joten pysäkille on lyhyt matka. Nuutintiellä on myös Turun kaupunkipyörien eli Föli-fillarien - tuttavallisemmin föllärien - pyöräasema. Lisää linja-autoista ja fölläreistä https://www.foli.fi.
HUOM! Jätä yhteystietosi oheisella yhteydenottolomakkeella niin ilmoitamme esittelyajan sinulle tekstiviestillä heti sen selvittyä. Mikäli esittelyaika on jo näkyvillä, esittelyyn ei tarvitse enää erikseen ilmoittautua.