Hyväkuntoinen, isolta osin juuri remontoitu yksiö 6. kerroksessa hyvällä paikalla lähellä useita opiskelupaikkoja ja keskustaa. Isoista ikkunoista on vehreät näkymät.
Asuntoon on tehty juuri remontti, jonka yhteydessä on uusittu keittokomero ja huoneiston lattiat sekä maalattu seinät ja katot.
Ikkunallisessa keittokomerossa on astianpesukone, induktiokeittotaso, liesituuletin, integroitu mikro-/monitoimintouuni ja jääkaappipakastin. Valkoisten kaappien välitilassa on valkoista kiiltävää levyä ja työtasot ovat tummaa laminaattia.
Pesuhuone on uusittu taloyhtiössä tehdyn putkistosaneerauksen yhteydessä. Pesuhuoneen lattia on tummaa laattaa, ja seinät valkoista vaakalaattaa. Pesuhuoneessa on mm. peilikaappi valolla wc-istuin, suihku, suihkuseinä, liitännät pesukoneelle
Lattiat ovat näyttävää puukuvioista vinyylilankkua.
Sängylle on paikka makuualkovissa. Säilytystilaa on eteisen kaapeissa.
Huoneen ikkunoihin asennettu sälekaihtimet.
Asunto sijaitsee vähäliikenteisen Kupittaankadun puoleisessa portaassa.
Sijainti on mainio! Lähikauppa K-Market Kookos on muutaman korttelin päässä ja ympäri vuorokauden auki olevaan Kupittaan Citymarkettiin matkaa on alle kilometri. Jokirantaan Aurasillalle on matkaa noin 700 metriä. Yliopistonmäelle, TYKSiin, Kupittaan asemalle ja Kupittaan kampukselle pyöräilee 4-5 minuutissa.
HUOM! Jätä yhteystietosi oheisella yhteydenottolomakkeella niin ilmoitamme esittelyajan sinulle tekstiviestillä heti sen selvittyä. Mikäli esittelyaika on jo näkyvillä, esittelyyn ei tarvitse enää erikseen ilmoittautua.