Erittäin hyväkuntoinen ja reilunkokoinen yksiö lasitetulla parvekkeella ja alkovilla puustoisin näkymin!
Uusitussa liukuovellisessa keittiössä on astianpesukone, jenkkikaappi, keraaminen liesi, mikroaaltouuni ja tyylikkäät valkoiset kaapit. Ikkunan edessä on tilaa ruokapöydälle.
Tilavan pesuhuoneen lattia ja seinät ovat laattaa, katossa on valkoista paneelia upotetuin valaisimin. Pesuhuoneessa on mm. pyykkikaappi, seinäkaapit, allaskaappi ja suihkukulmaus. Pesukoneelle on liitännät ja tilavaraus.
Lattian laminaatit on uusittu ja kaikki seinäpinnat sekä katot on maalattu 2017.
Eteisessä on peililiukuovikaapisto. Lisää säilytystilaa on reilunkokoisessa vaatehuoneessa.
Asunnon ikkunoissa on sälekaihtimet.
Lasitettu parveke. Parvekelasituksissa on kätevät vekkikaihtimet, joita voidaan säätää portaattomasti sekä ylä- että alareunasta.
Taloyhtiössä on tehty kattava julkisivujen saneeraus vuosina 2021-2022. Siinä yhteydessä asennettiin hissi, uusittiin julkisivujen lisäksi asuntojen parvekkeet sekä ikkunat. Parvekkeet myös lasitettiin.
Tämän asunnon kanssa samassa talossa sijaitsee taloyhtiön muutama vuosi sitten kokonaan uusittu uima-allassauna (altaaton sauna on A-portaassa). Talon kylmäkellari on poistettu käytöstä, mutta isännöinnin kautta voi tiedustella mahdollisuutta saada kylmäkellarikomero käyttöön jommastakummasta toisesta talosta.
Taloyhtiöllä ei ole omia autopaikkoja, mutta niitä voi kysellä Suikkilan Lämmöstä. Suikkilan Lämpö vuokraa ns. linja-auton kääntöpaikalla olevia tolppapaikkoja hintaan 25 euroa/kk/paikka. Bergeninkadulla olevat ulkopaikat, kolmessa tasossa, vuokrattavissa Suikkilan lämmön kautta hintaan 25 euroa/kk/paikka.
Linja-auto kulkee talon edestä keskustaan noin 15 minuutissa, lähimmälle pysäkille matkaa on noin 100 m. Lähin kauppa on K-market Suikkila sijaitsee noin 400 metrin päässä, Manhattanin 24 h auki olevaan S-markettiin matkaa tulee reilu kilometri ja Länsikeskukseen vajaa kaksi kilometriä.
HUOM! Jätä yhteystietosi oheisella yhteydenottolomakkeella niin ilmoitamme esittelyajan sinulle tekstiviestillä heti sen selvittyä. Mikäli esittelyaika on jo näkyvillä, esittelyyn ei tarvitse enää erikseen ilmoittautua.