Tilava ja hyväkuntoinen läpitalon kaksio parvekkeella huippupaikalla lähellä useita opiskelupaikkoja, TYKSiä ja Kupittaan asemaa!
Keittiössä on jenkkikaappi, liesi, liesituuletin sekä tilavaraus mikroaaltouunille sekä uudenkarheat valkoiset kaapit metallivetimin. Ikkunan edessä on reilusti tilaa ruokapöydälle.
Pesuhuone on remontoitu; lattia ja seinät ovat valkoista laattaa ja katossa valkoista paneelia upotetuin valaisimin. Pesuhuoneen varustukseen kuuluu mm. peilikaappi valolla ja valkoinen allaskaapisto sekä kääntyvä suihkuseinä. Pesukoneelle on liitännät ja tilavaraus.
Asunnon lattiat ovat parkettia ja seinät ovat valkoiseksi maalatut.
Kiva sijainti vähäliikenteisen kadun varrella, mutta silti lähellä kaikkea.
HUOM! Taloyhtiössä on käynnissä parveke- ja julkisivusaneeraus. Huoneiston parveke on poissa käytössä saneerauksen ajan. Saneerauksessa:
- vanhat parvekkeet ja julkisivut puretaan
- julkisivut kunnostetaan molemmin puolin taloa
- uudet, entisiä suuremmat parvekkeet asennetaan (parvekkeet laajenevat kadun suuntaan noin metrin entisestä)
- parvekkeet lasitetaan
- asuntojen parvekeovet sekä niihin liittyvät ikkunat muutetaan lasiliukuseiniksi
- asennetaan kaukokylmä (viilennys) huoneistokohtaisin säätölaittein.
Parvekepuolen ikkunoiden asennus tapahtuu tämän hetken arvion mukaan tammi-helmikuussa 2026 ja parvekkeet ovat käytössä arviolta kesäkuussa 2026. Pihanpuolen julkisivutyöt valmistuvat arviolta jo 14.11.2025.
Saneeraukseen sisältyy myös maanrakennustöitä tarvittavin osin. Urakan alustavan aikataulun mukaan koko saneeraus on valmis elo-syyskuun taitteessa 2026. Parveke- ja julkisivusaneerauksesta aiheutuvasta kaikesta asumismukavuuden alenemisesta johtuen huoneiston VUOKRA ON 450,00 euroa/kk 30.6.2026 SAAKKA. Asumishaittaa voi aiheutua mm. ikkunoiden peittämisestä, parvekkeen käytön estymisestä, äänistä, pölystä ja pihan työmaajärjestelyistä.
HUOM! Jätä yhteystietosi oheisella yhteydenottolomakkeella niin ilmoitamme esittelyajan sinulle tekstiviestillä heti sen selvittyä. Mikäli esittelyaika on jo näkyvillä, esittelyyn ei tarvitse enää erikseen ilmoittautua.